Vítá Vás obec
Cerekvička - Rosice

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Babinec > Rok 2007

Rok 2007

12 .leden - první babinec v novém roce. Dojedly jsme poslední cukroví, probraly vánoční dárky a uklidily vánoční ozdoby do krabic.

9. únor - probíhaly velké přípravy na masopustní průvod. Vymýšlely jsme masky, kombinovaly kostýmy a vyměňovaly jsme si recepty na ty nejlepší koblihy.

23. březen - předvelikonoční přípravy - pustily jsme se do drátkování vajec. Přestože se nám zpočátku prsty do drátků zamotávaly, s postupujícím večerem byly naše výtvory čím dál zdařilejší. Odrátkovaná vajíčka pak krásně ozdobila větvičky ve váze.

20. duben - protože se blížilo pálení čarodějnic, ustrojily jsme z nepotřebných kousků oblečení parádní čarodějnici, která ozdobila vršek hranice.

18. květen - tento babinec voněl perníčky - na připravovaný dětský den, na soboru 2.června,  jsme upekly perníky, které jsme celý večer zdobily barevnými polevami. Tentokrát se k nám připojili i někteří kluci, kterým šlo zdobení také pěkně od ruky. Perníčky pak dostaly děti u perníkové chaloupky od báby a dědka.

15. červen - příprava bramborákové akce na oslavu dořezné. Poslední červnový den jsme s mužskou pomocí oškrábali dva kbelíky brambor, připravili  mísy těsta a na návsi jsme si usmažili na veliké pánvi voňavé bramboráčky. Hasiči zajistili soudek piva, aby nám dobře trávilo. Akce se vydařila, počasí nám přálo a všichni se těšili na nadcházející prázdniny a dobu dovolených.

20. červenec - v čase dovolených se nás sešlo méně, ale nezabránilo nám to pěkně si popovídat, probrat kdo kde už byl nebo naopak kam ještě pojede a koho zlobilo počasí a komu naopak vyšlo krásné. Na neděli 29. července vyšla letošní pouť v Cerekvičce, podle kostela sv. Jakuba ve Vílanci. Ženatí a svobodní si to rozdali ve fotbalovém zápase, my jsme hlasitě povzbuzovaly.

24. srpen - prázdniny se nám blíží ke konci, stejně tak dovolené. Na rozloučenou s prázdninami jsme pro děti, ale i pro všechny ostatní, připravili společně s hasiči opékání buřtíků u obecního úřadu. Ohýnek jsme zapálili v sobotu 1. září a rozloučili se tak s prázdninami.

21. září - tento babinec proběhl v poklidu, probraly jsme dovolené, výlety, počasí a pěkně si podrbaly.

26. říjen - pro zpříjemnění nadcházejících dlouhých podzimních večerů jsme se rozhodly vyrobit si voňavé svíčky. Roztavily jsme granulovaný parafín, do nádobek vložily knot a kousky koření a vytvářely různě ozdobené svíčky. Fotogalerie

23. listopad - už v předvánoční náladě jsme se pustily do zdobení vánočních perníčků. Některé z nás přinesly napečené perníčky a společně jsme je pak zdobily. A opět svoji zručnost předvedli také kluci, kteří se k nám rádi přidali. Fotogalerie

Na pátek 30.listopadu večer jsme pro všechny zájemce zajistily divadelní představení Ach ta něha našich dam. Tři herečky z Divadla Na kopečku sehrály veselou a vtipnou hru v sále Obecního úřadu. Večer pokračoval posezením a veselým povídáním s herečkami a režisérem v sále.

14. prosinec - a opět jsou před námi vánoce. Tentokrát jsme se sešly v podvečer již dříve, abychom společně s dětmi ozdobily vánoční  stromeček. Navěsily jsme na něj voňavé perníčky a jiné ozdoby a pod stromeček přichystaly pro děti malou nadílku - pastelky, fixy, omalovánky a stolní hry, na jejichž zakoupení nám přispěl obecní úřad. Pro sebe jsme si přichystaly pohoštění - obložené chlebíčky a voňavé cukroví. Skleničkou vína jsme si pak přiťukly na rozloučení se starým rokem. Fotogalerie

Menu

Změna velikosti písma

Diskuzní forum

příspěvků: 0

Návštěvnost stránek

057884