Vítá Vás obec
Cerekvička - Rosice

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Babinec > Rok 2010

Rok 2010

15. leden – první babinec v novém roce proběhl za slabší účasti. Vzhledem ke studenému a mrazivému počasí a případným nemocem je jasné, že doma u kamen je lépe. Popovídalo se o proběhlých silvestrovských oslavách a probraly se závěje sněhu, které zasypaly vesnice. Zároveň se také probíraly přípravy na Hasičský ples, který se bude konat v sobotu 23. ledna.

12. únor – únorový babinec měl klidný průběh, posedělo se, popovídalo. Plánoval se průběh masopustní soboty, která tentokrát u nás připadla na 6. 3. Je tedy dost času na přípravu veselých masek.

19. březen - velikonoční babinec. Tentokrát se nás sešlo málo, ale přesto jsme si s dětmi nazdobily pár vajíček voskem a barevnými kytičkami, na řadu přišlo i drátkování. Nakonec jsme si ozdobily březové větvičky v květináči. Všichni se už těší na jaro a pěkné počasí.

23. duben - aprílový babinec. Opět sice v menším počtu, ale přece. Probraly jsme blížící se pálení čarodějnického ohně a domluvily malou brigádu na čtvrtek 29.4. odpoledne, kdy se pustíme do úklidu návsi v Cerekvičce - shrabání suché trávy, sbírání větví stromů a další.

22. květen - májový babinec jsme věnovaly přípravám na dětský den, který se bude konat v sobotu 12. června odpoledne. Opět v pohádkovém duchu jsme vymýšlely soutěže a odměny pro děti. Do perníkové chaloupky jsme připravily perníkové medaile, které jsme tento večer zdobily barevnou bílkovou polevou.

2. červenec - červnový babinec jsme tentokrát přesunuly až na začátek července. Začaly prázdniny a čas dovolených - to také bylo aktuální téma povídání.

30. červenec - další letní babinec se slabší účastí způsobenou dovolenými.

27. srpen - v plánu byl ohýnek s opékáním buřtů venku, kvůli počasí jsme se však přesunuli do sálu a buřty byly opečené na grilu. Vzpomínali jsme na dovolené, protože prázdniny jsou u konce, pro děti opět začne škola.

24. září - podzimní babinec , povídání a vzpomínání na prázdniny.

29. říjen - poklidný babinec. Hovor se točí okolo pletení z pedigu, do kterého se opět brzy pustíme.

26. listopad - předvánoční babinec - vyráběly jsme a zdobily vánoční svícínky z perníku. Fotogalerie

10. prosinec - vánoční posezení se svíčkami, zákusky a svařeným punčem.  Ozdobily jsme si vánoční stromeček a zazpívaly koledy. Fotogalerie

Menu

Změna velikosti písma

Diskuzní forum

příspěvků: 0

Návštěvnost stránek

059178