Vítá Vás obec
Cerekvička - Rosice

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Babinec > Rok 2011

Rok 2011

28. leden - první babinec v novém roce. Uklidili jsme stromeček a zavzpomínali na vánoce.

25. únor -  velice slabá účast, pouze ty nejodolnější. Zbytek ovládaly nemoci či jiné akce jarních prázdnin. Připravujeme se na masopust, který bude v sobotu 12.3.

18. březen – pustily jsme se do pletení velikonočních košíčků z pedigu – klícky na vajíčka. Pletení nás bavilo, zapojily se všechny přítomné a výsledek pletení byl velice pěkný.

8. duben – znovu sice předvelikonoční babinec, protože letos velikonoce vyšly až na 24.dubna, ale více jsme se věnovaly přípravám kolem čarodějnic, stavění májky a plánování brigády na úklid obecního prostranství.

6. květen – přípravy na dětský den, který bude v sobotu 11. 6. odpoledne. Vymýšlely jsme soutěže, odměny a zábavu na celé odpoledne. Také jsme opět naplánovaly pečení perníčků – tentokrát to byla velká srdíčka, která nazdobíme na příštím babinci.

3. červen – zdobení perníkových srdíček pro děti na dětský den. Příjemná zábava, při které jsme předváděly svoje výtvarné nápady. Vše ve veselých barvách.

1. červenec – na oslavu začátku prázdnin jsme připravily ohýnek a opékání buřtů u obecního úřadu. Počasí však moc letní nebylo – zatáhlo se a občas spadlo i pár kapek. Přesto nám však špekáčky chutnaly a posezení venku bylo příjemné.

5. srpen – prázdninový babinec. Zhodnotily jsme pouťovou zábavu, která byla v sobotu 23.7. na venkovním parketu u obecního úřadu. Probraly jsme dovolené, kdo a kde byl a kdo naopak teprve pojede.

2. září – a je po prázdninách. Dětem začne škola a maminkám přibudou starosti. Povídaly jsme o prázdninách a dovolených.

30. září – další babinec po čtyřech týdnech se vešel znovu do září. Počasí krásné, skoro letní. Příjemný nástup podzimu.

28. říjen – podzimní babinec, plánujeme pečení vánočních perníčků na další babinec (pátek 11.11.).

18. listopad – zdobíme vánoční perníkové svícny. Příjemná práce s poslechem předvánočních koled. Bavíme se o Mikulášské obchůzce a příchodu zimy.

9. prosinec – vánoční babinec. Ozdobily jsme stromeček, s dětmi si zatančily ve vánočním rytmu, zahřály se vínkem, zazpívaly jsme si koledy, ochutnaly přinesené dobroty a začaly se těšit na vánoce. 

Menu

Změna velikosti písma

Diskuzní forum

příspěvků: 0

Návštěvnost stránek

057884