Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Kalendář akcí - historie > Rok 2011

Rok 2011

Masopust

Masopustní veselí se tento rok konalo v sobotu 12. 3. Po sněhu už sice nebylo ani památky, ale na veselí to nic neubralo. Průvod masek začal jako obvykle v Rosicích a pokračoval do Cerekvičky. Harmoniky, písničky, tanečky, něco na zahřátí, k zakousnutí a spousta rozverných masek – tak vypadal letošní masopust. Večer se pak konala masopustní zábava v sále v Cerekvičce. K tanci i poslechu hrála kapela Umí hovno. Sál zaplnilo spoustu masek, nálada byla výborná a losovala se také bohatá tombola.

Pletení z pedigu

Stále ještě nás neopustilo nadšení z pletení ošatek a podnosů z pedigu. Další společné pletení proběhlo v sobotu 12. 2. v sále obecního úřadu.

Pálení čarodějnic

Zažehnutí velkého čarodějnického ohně 30. 4. připadlo tentokrát na sobotu. I když počasí nebylo zrovna příznivé a celý večer provázely přeháňky a chladno, oheň se rozhořel opět v Cerekvičce  na kopci U křížku. Opékaly se buřtíky a zapíjelo pivem, občerstvení i oheň zajistili naši hasiči.

Stavění májky

V neděli 1. května pak stavěli hasiči tradiční májku – v Rosicích i Cerekvičce. Bylo však zataženo, foukal vítr a padal májový deštík. Akce se však podařila a obě májky zdobily obce až do léta.

Fotbalový zápas

V sobotu 7. 5.odpoledne proběhl na hřišti v Cerekvičce další fotbalový zápas mezi místními hasiči a motorkáři z Ústí nad Labem.

Fechtl cup – 1.kolo

Další sobota 14. 5. patřila v Cerekvičce prvnímu kolu I. ročníku závodu Fechtl cup. Závody na přírodní trati kolem kravína na malých motocyklech  sledovalo spoustu diváků. Připraveno bylo také občerstvení a večer se konala taneční zábava. Více na www.fechtlcup-cerekvicka.tode.cz

Dětský den

I tento rok připravili hasiči společně s babincem zábavné odpoledne pro děti. V sobotu 11.6. od 14.hod. se náves v Cerekvičce opět zaplnila pohádkovými bytostmi, které na soutěžních stanovištích bavily děti soutěžemi a odměňovaly drobnými dárky a sladkostmi. Následoval také další doprovodný program – šermíři, jízda na konících, umělecký kovář, vojenská technika, výstup mažoretek a další. A nechybělo samozřejmě ani občerstvení.

Pouť v Rosicích

Pouťová oslava v Rosicích připadla tento rok na neděli 10. 7.  V 11.00 hodin dopoledne sloužil otec Ambrož sváteční mši při svátku svatých Cyrila a Metoděje ve zdejší, loňského roku opravené, kapličce.

Pouť v Cerekvičce

Pouťová oslava v Cerekvičce začala v sobotu 23.7. taneční zábavou pod širým nebem. Od 20.hodin vyhrávala kapela, hasiči připravili parket a občerstvení. V neděli 24. 7. dopoledne pak proběhla v kostele ve Vílanci sváteční mše při svátku sv. Jakuba. Odpoledne pak změřili síly svobodní a ženatí při fotbalovém zápase.

Hasičské závody

V sobotu 27. 8. odpoledne připravili naši hasiči závody pro ostatní družstva z okolních vesnic. Na louce za kravínem nachystali soutěžní dráhu s netradiční překážkou, kterou tvořily veliké balíky slámy. Připravili také občerstvení a posezení pro diváky.

Více na http://www.sdhcerekvicka-rosice.tode.cz/

Fechtl cup – 2.kolo

V sobotu 24. 9. proběhlo v Cerekvičce  2.kolo závodu malých motocyklů Fechtl cup. Zábavné odpoledne pro soutěžící i diváky pak pokračovalo večer taneční zábavou pod širým nebem. Více na www.fechtlcup-cerekvicka.tode.cz

Paintball

Další prověření kondice proběhlo v sobotu 15. 10. v lomu u Cerekvičky. Zájemci se zúčastnili zábavného bojování v lese a odnesli si kromě modřin také vzpomínku na sportovní odpoledne.

Hasičský výlet

V sobotu 29. 10. vyrazili místní hasiči a další zájemci na celodenní výlet – tentokrát byla připravena prohlídka pivovaru ve Velkých Popovicích spojená s obědem v pivovarské restauraci. Výletní odpoledne pak pokračovalo prohlídkou zámku a pivovaru v Dětenicích. Příjemně strávený den byl pak zakončen večeří a posezením ve středověké krčmě také v Dětenicích. Večer byl provázen zábavným programem a návrat domů se tak konal až v pozdních nočních hodinách.

Obecní zabíjačka

Na sobotu 5. 11. připravili hasiči pro sebe i veřejnost pravou vesnickou zabíjačku. V prostorách kolem obecního úřadu i uvnitř  se od rána vařilo, smažilo, peklo – zkrátka pracovalo, tak jak se sluší na pořádnou zabíjačku. A večer se pak ochutnávalo – jitrnice, jelítka, tlačenka, ovar a další zabíjačkové speciality.

Mikulášká nadílka

Také tento rok se v podvečer 5. 12. vypravil Mikuláš s andělem a čerty na obchůzku po vesnici, aby navštívil malé děti a přinesl jim nějaké dobroty. Strašidelní čerti se nezdráhali vylekat i leckteré dospělé.

Zdobení vánočního stromu

Začínají přípravy na vánoce a naši hasiči také letos, v sobotu 10. 12. ozdobili světýlky venkovní vánoční stromy v Cerekvičce i Rosicích.

Silvestr a oslava Nového roku

Také tento rok se zájemci o společné veselení sešli v sále obecního úřadu v Cerekvičce na oslavách ukončení starého roku. Posedělo se, pojedlo, popilo, zatančilo, popovídalo a o půlnoci jsme všichni přivítali nový rok 2012.