Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Babinec > Rok 2008

Rok 2008

 • 18. leden - první babinec  v novém roce. Venku nevlídné zimní počasí, ale nám bylo teploučko a příjemně jsme si popovídaly. Shodly jsme se na tom, že nebýt babince, ani bychom se přes zimní čas neviděly.
 • 8. únor - přípravy tradičního masopustu na sobotu 16. února.  Naplánování průvodu s hasiči, vymýšlení a příprava masek. Fotogalerie
 • 7. březen - s blížícím se jarem jsme se opět pustily do zdobení vajíček. Tentokrát jsme zvolily zdobení roztavenými voskovými křídami a dírkování vrtačkou. Ještěže jsme vyfouknutých vajec měly dostatečnou zásobu - některé výdumky naši péči nevydržely a praskly těsně před dokončením. Alespoň bylo veselo a zbylo i na domácí slípky.  Fotogalerie
 • 4. duben - aprílový babinec proběhl v poklidném duchu. Pochválily jsme teplé jarní počasí, pochlubily se komu už co kvete na zahrádce a domluvily se na jarní úklid kolem obecního úřadu a společný úklid kanceláří a sálu. Na 30. duben připravili hasiči tradiční oheň v Cerekvičce  U křížku a naším úkolem bylo připravit čarodějnici. Na 1.máje pak stavěli májku v Rosicích na návsi a my jsme pomáhaly s ozdobením májového stromku a věnce.
 • 16. květen - babinec jsme proti zvyku o týden posunuly, protože jsme o týden dříve, v sobotu 10. května,  navštívili, společně se svými rodinami a dalšími zájemci o kulturu, divadelní představení Slaměný klobouk v Horáckém divadle v Jihlavě.
 • 6. červen - tento večer probíhaly velké přípravy na dětský den, který se konal v sobotu 14. června v Rosicích na návsi. Společně s hasiči jsme plánovaly soutěžní úkoly pro děti a rozmístění stanovišť. Dětský den se nesl v pohádkovém duchu, takže jsme připravovaly masky pohádkových postav - král, královna, princezny, vodník, čarodějnice a další. Náročné přípravy však stály za to  - dětský den se pohádkově vydařil. Více viz rubrika Stalo se. Fotogalerie
 • 4. červenec - první prázdninový babinec - léto, sluníčko, dovolené. Plánování výletů a zábavy. Na sobotu 26.července připravují hasiči pouťovou taneční zábavu venku na parketu. Pokud bude potřeba, rády pomůžeme. Pouť, podle kostela sv.Jakuba ve Vílanci,  připadla na neděli 27. července, ale ne všichni tento svátek drží.
 • 8. srpen - druhý prázdninový babinec - příjemné letní posezení venku na lavičkách u obecního úřadu.
 • 12. září - léto a teplé počasí nám pomalu mizí,a tak se sejdeme, abychom si popovídaly o dovolených a prázdninových výletech.
 • 10. říjen - podzimní babinec, prohlížíme fotky z našich akcí a přemýšlíme, do čeho bychom se mohly pustit. Ale hlavní dodržujeme - scházíme se a podrbeme.
 • 14. listopad - sešly jsme se, povídaly o houbách, které díky teplému podzimu stále ještě rostou a probraly jsme i další událost v obci.
 • 19. prosinec - babinec ve vánočním duchu. Ozdobily jsme stromeček, perníčky jsme si letos zdobily doma. Poslechy jsme si koledy, popily voňavý svařáček a bylo nám dobře. Rozloučily jsme se se starým rokem a těšily se na první babinec v roce novém.