Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Kalendář akcí - historie > Rok 2009 > Dětský den

Dětský denDatum konání:
13.6.2009

Pohádkové soutěžní odpoledne pro děti v rámci oslav dětského dne proběhlo tentokrát v sobotu 13. 6. 2009. Místní hasiči a babinec připravili v  Cerekvičce na návsi několik stanovišť, kde děti plnily soutěžní úkoly, za které dostávaly sladkou odměnu nebo drobné dárky. Doprovod jim zde dělaly opět pohádkové bytosti - skřítci šmoulové, král s královnou, princezny, vodník s vílou, Červená Karkulka s vlkem, šašci, králíci z klobouku, dědek s babkou u perníkové chaloupky nebo štěbetavé slípky. A bohatý byl i další program - historický šerm, ukázky práce kováře, vojenská technika, prohlídka kamionu, vystoupení mažoretek, střelba ze vzduchovky nebo vyjížďky na konících. A nakonec velké pohádkové překvapení - diskotéka se Sněhurkou a trpaslíky. Občerstvení bylo zajištěno, klobásky se opékaly, barevné koktejly, které připravovaly indiánky, lákaly k osvěžení. Přes trochu větrno nám počasí přálo. Pro všechny to bylo velmi příjemné odpoledne. Děkujeme tímto také všem, kteří s přípravou pomáhali a kteří na tuto akci finančně nebo věcně přispěli.

A jako dodatek přidáváme recept na slepičí cereální sušenky pro ty, kterým chutnaly:

V hrnku rozpustíme : 15 dkg másla, 2 lžíce medu a 2 lžíce vody.

Do mísy : 1hrnek hladké mouky, půl hrnku cukru krupice (může být i třtinový), 1 hrnek kokosu, 1 hrnek ovesných vloček, půl hrnku slunečnicových semínek, půl hrnku sezamových semínek, 1 lžička sody.

Sypkou směs smícháme s rozpuštěným tukem a medem a navlhčenýma rukama tvoříme malé placičky, které pečeme na papíře při 150 st. do růžova.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů