Vítá Vás obec
Cerekvička - Rosice

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Kalendář akcí - historie > Rok 2009 > Dětský den

Dětský denDatum konání:
13.6.2009

Pohádkové soutěžní odpoledne pro děti v rámci oslav dětského dne proběhlo tentokrát v sobotu 13. 6. 2009. Místní hasiči a babinec připravili v  Cerekvičce na návsi několik stanovišť, kde děti plnily soutěžní úkoly, za které dostávaly sladkou odměnu nebo drobné dárky. Doprovod jim zde dělaly opět pohádkové bytosti - skřítci šmoulové, král s královnou, princezny, vodník s vílou, Červená Karkulka s vlkem, šašci, králíci z klobouku, dědek s babkou u perníkové chaloupky nebo štěbetavé slípky. A bohatý byl i další program - historický šerm, ukázky práce kováře, vojenská technika, prohlídka kamionu, vystoupení mažoretek, střelba ze vzduchovky nebo vyjížďky na konících. A nakonec velké pohádkové překvapení - diskotéka se Sněhurkou a trpaslíky. Občerstvení bylo zajištěno, klobásky se opékaly, barevné koktejly, které připravovaly indiánky, lákaly k osvěžení. Přes trochu větrno nám počasí přálo. Pro všechny to bylo velmi příjemné odpoledne. Děkujeme tímto také všem, kteří s přípravou pomáhali a kteří na tuto akci finančně nebo věcně přispěli.

A jako dodatek přidáváme recept na slepičí cereální sušenky pro ty, kterým chutnaly:

V hrnku rozpustíme : 15 dkg másla, 2 lžíce medu a 2 lžíce vody.

Do mísy : 1hrnek hladké mouky, půl hrnku cukru krupice (může být i třtinový), 1 hrnek kokosu, 1 hrnek ovesných vloček, půl hrnku slunečnicových semínek, půl hrnku sezamových semínek, 1 lžička sody.

Sypkou směs smícháme s rozpuštěným tukem a medem a navlhčenýma rukama tvoříme malé placičky, které pečeme na papíře při 150 st. do růžova.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Menu

Změna velikosti písma

Diskuzní forum

příspěvků: 0

Návštěvnost stránek

049985