Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Kalendář akcí - historie > Rok 2010 > Pletení z pedigu

Pletení z pediguDatum konání:
19.2.2010

V pátek 19. února odpoledne jsme se sešly v sále Obecního úřadu za účelem zkusit si pro nás novou techniku - pletení z pedigu. Šest začátečníků pod vedením zkušené pletařky Marcely Zelené se pustilo do učení. Nejdříve jsme se musely naučit, co znamenají slova jako pedig, pruty, osnova, dýnka, oplet, uzavírka a další. Poté následovala práce s pedigem - měření, stříhání a namáčení v teplé vodě. A nakonec samotné pletení - vytvoření osnovy a oplétání.Výsledkem našeho snažení a zručnosti paní Marcely byly krásné barevné košíčky, které jsme si upletly.

 

A protože nás práce s pedigem naprosto uchvátila, domluvily jsme si další termín - pátek 12. března. Tentokrát už nás bylo třináct. Někdo už základy znal, někdo se učil poprvé. A paní Marcela měla plné ruce práce. Opět se namáčelo, stříhalo a oplétalo - možností a způsobů je mnoho. Odměnou za naši snahu byly krásné košíčky, ošatky nebo tácy. A zcela určitě to nebylo naše poslední pletení.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů